Η πλούσια αγωνιστική δράση συνεχίζεται και την Κυριακή (26/9), με το μεγάλο ντέρμπι ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και την ΑΕΚ στη Θεσσαλονίκη για την 4η αγωνιστική της Super League (20:30)

– Στο τένις η ασταμάτητη Μαρία Σάκκαρη θα αντιμετωπίσει την Ανέτ Κονταβέιτ, στον τελικό του Ostrava Open με στόχο το τρόπαιο (15:30)

Η αγωνιστική δράση της Super League συνεχίζεται την Κυριακή (26/9) με τη διεξαγωγή της 4ης αγωνιστικής.

Φυσικά ξεχωρίζει το μεγάλο ντέρμπι ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και την ΑΕΚ στη Θεσσαλονίκη, ενώ το πρόγραμμα ανοίγουν τα παιχνίδια Αστέρας – Ολυμπιακός και Παναθηναϊκός – Βόλος. Λίγο αργότερα η Λαμία υποδέχεται τον Παναιτωλικό.

Το ελληνικό ενδιαφέρον εστιάζεται φυσικά και στον τελικό του Ostrava Open, όπου η Μαρία Σάκκαρη θα αντιμετωπίσει την Ανέτ Κονταβέιτμε στόχο το τρόπαιο.

Τέλος, στα ευρωπαϊκά πρωταθλήματα το πρόγραμμα επίσης είναι πλήρες με το ντέρμπι της Ρώμης ανάμεσα στη Λάτσιο και τη Ρόμα, όπως και αυτό της Άρσεναλ με την Τότεναμ.

Αναλυτικά το τηλεοπτικό πρόγραμμα της Κυριακής (26/9):

13:30 Serie A: Γιουβέντους – Σαμπντόρια / COSMOTE SPORT 3HD

14:00 Ρωσικό πρωτάθλημα: Ντιναμό Μόσχας – Ρουμπίν Καζάν / COSMOTE SPORT 6HD

14:00 Premiership Σκωτίας: Σεντ Μίρεν – Αμπερντίν / COSMOTE SPORT 1HD

14:00 Ligue 1: Μπορντό – Ρεν / NOVASPORTS PRIME

14:30 Πρωτάθλημα Βελγίου: Ουνιόν Σ. Ζιλουάζ – Αντβέρπ / NOVASPORTS 4HD

14:30 Bundesliga 2: Ντιναμό Δρέσδης – Βέρντερ / NOVASPORTS 3HD

15:00 La Liga: Μαγιόρκα – Οσασούνα / NOVASPORTS 1HD

15:30 ΤΕΛΙΚΟΣ OSTRAVA OPEN ΣΑΚΚΑΡΗ-ΚΟΝΤΑΒΕΙΤ/COSMOTE SPORT 9

16.00 Αστέρας – Ολυμπιακός/NOVASPORTS PRIME

16.00 Παναθηναϊκός – Βόλος/COSMOTE SPORT 2HD

16:00 Serie A: Ουντινέζε – Φιορεντίνα / COSMOTE SPORT 4HD

16:00 Serie A: Σασουόλο – Σαλερνιτάνα / COSMOTE SPORT 8HD

16:00 Serie A: Έμπολι – Μπολόνια / COSMOTE SPORT 7HD

16:00 Premier League: Σαουθάμπτον – Γουλβς / COSMOTE SPORT 3HD

16:30 Bundesliga: Μπόχουμ – Στουτγκάρδη / NOVASPORTS 3HD

17:15 La Liga: Μπαρτσελόνα – Λεβάντε / NOVASPORTS 1HD

18.15 Λαμία – Παναιτωλικός/COSMOTE SPORT 1HD

18:00 Ligue 1: Κλερμόν – Μονακό / NOVASPORTS 2HD

18:30 Premier League: Άρσεναλ – Τότεναμ / COSMOTE SPORT 3HD

18:30 Bundesliga: Φράιμπουργκ – Άουγκσμπουργκ / NOVASPORTS 3HD

19:00 Πρωτάθλημα Ρωσίας: Κρασνόνταρ – Σότσι / COSMOTE SPORT 9HD

19:00 Serie A: Λάτσιο – Ρόμα / COSMOTE SPORT 2HD

19:30 La Liga: Ράγιο Βαγιεκάνο – Κάντιθ / NOVASPORTS START

19:30 La Liga: Ρεάλ Σοθιεδάδ – Έλτσε / NOVASPORTS 1HD

20:00 Liga Portugal: Σάντα Κλάρα – Μπράγκα / COSMOTE SPORT 8HD

20.30 ΠΑΟΚ – ΑΕΚ/ NOVASPORTS PRIME

21:00 Παναθηναϊκός-Προμηθέας τελικός Super Cup/ERT 3

21:30 Serie B: Τερνάνα – ΣΠΑΛ / NOVASPORTS START

21:45 Serie A: Νάπολι – Κάλιαρι / COSMOTE SPORT 2HD

21:45 Ligue 1: Μαρσέιγ – Λανς / NOVASPORTS 2HD

22:00 La Liga: Μπέτις – Χετάφε / NOVASPORTS 1HD

Πηγή: Αθλητικές τηλεοπτικές μεταδόσεις: Πού και τι θα δείτε την Κυριακή