Το επόμενο βήμα της οργανωτικής συγκρότησης του Κινήματος Αλλαγής είναι γεγονός. Εκτός από τον Τομέα Επικοινωνίας και τον Τομέα Ψηφιακού Κόμματος, συγκροτούνται επιπλέον 28 Τομείς Πολιτικής και 8 Θεματικά Δίκτυα που θα αποτελέσουν τον κινητήριο μοχλό της πολιτικής δράσης του νέου ενιαίου φορέα. Συγκροτούνται:

ΤΟΜΕΑΣ ΨΗΦΙΑΚΟΥ ΚΟΜΜΑΤΟΣ

Γραμματέας: ΣΦΗΚΑΚΗΣ ΠΕΤΡΟΣ

Αναπληρωτής Γραμματέας: ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ

ΤΟΜΕΙΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ  

Τομέας Ευρωπαϊκών Υποθέσεων:

Γραμματέας: ΣΙΑΚΑΝΤΑΡΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

Αναπληρωτής Γραμματέας: ΔΗΜΑΔΑΜΑ ΖΕΦΗ

Τομέας Εξωτερικής Πολιτικής:

Γραμματέας: ΛΑΜΨΑ ΠΩΛΙΝΑ

Αναπληρωτής Γραμματέας: ΒΑΡΔΙΚΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

3.Τομέας Άμυνας:

Γραμματέας: ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΣΑΚΗΣ

Αναπληρωτής Γραμματέας: ΓΕΩΡΓΑΤΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ

Τομέας Απόδημου Ελληνισμού:

Γραμματέας: ΔΑΡΣΙΝΟΣ ΤΑΣΟΣ

Αναπληρωτής Γραμματέας: ΑΥΞΕΝΤΙΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ

Τομέας Υγείας:

Γραμματέας: ΠΑΡΑΣΥΡΗΣ ΦΡΑΓΚΙΣΚΟΣ

Αναπληρωτής Γραμματέας: ΖΩΤΟΣ ΣΩΤΗΡΗΣ

Τομέας Αντιμετώπισης Κοινωνικών Ανισοτήτων (Πρόνοια):

Γραμματέας: ΜΠΕΚΟΥ ΕΦΗ

Αναπληρωτής Γραμματέας: ΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ

Τομέας Εργασίας:

Γραμματέας: ΜΕΓΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

Αναπληρωτής Γραμματέας: ΑΛΙΦΕΡΗΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ

Τομέας Κοινωνικής Ασφάλισης:

Γραμματέας: ΚΟΥΤΡΟΥΜΑΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

Αναπληρωτής Γραμματέας: ΣΤΑΣΙΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

Τομέας Δημόσιας Διοίκησης:

Γραμματέας: ΣΤΕΦΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ

Αναπληρωτής Γραμματέας: ΑΛΑΜΠΑΝΟΣ ΝΙΚΟΣ

Τομέας Αυτοδιοίκησης:

Γραμματέας: ΤΟΛΚΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ

Αναπληρωτής Γραμματέας: ΜΙΧΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ

Τομέας Δικαιοσύνης:

 

Γραμματέας: ΤΣΟΥΚΑΛΗΣ ΝΙΚΟΣ

Αναπληρωτής Γραμματέας: ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ

Τομέας Προστασίας Πολίτη:

Γραμματέας: ΜΙΝΤΖΑΣ ΘΕΟΛΟΓΟΣ

Αναπληρωτής Γραμματέας: ΨΩΜΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ

Τομέας Μεταναστευτικής Πολιτικής και Ανθρώπινων Δικαιωμάτων:

Γραμματέας: ΛΕΟΜΠΙΛΛΑ ΦΩΤΕΙΝΗ

Αναπληρωτής Γραμματέας: ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΛΕΥΤΕΡΗΣ

Τομέας Θεσμών (Σύνταγμα – Διαφάνεια – Πολιτικό Σύστημα):

Γραμματέας: ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ

Αναπληρωτής Γραμματέας: ΜΑΡΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

Τομέας Περιβάλλοντος – Κλιματικών Αλλαγών και Βιοποικιλότητας:

Γραμματέας: ΚΛΑΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

Αναπληρωτής Γραμματέας: ΡΑΠΤΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

Τομέας Ενέργειας:

Γραμματέας: ΔΟΥΚΑΣ ΧΑΡΗΣ

Αναπληρωτής Γραμματέας: ΤΣΙΜΠΛΟΣΤΕΦΑΝΑΚΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ

Τομέας Πρωτογενούς Παραγωγής:

Γραμματέας: ΓΑΡΔΙΚΙΩΤΗΣ ΜΕΝΕΛΑΟΣ

Αναπληρωτής Γραμματέας: ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΛΕΛΑ

Τομέας Τουρισμού:

Γραμματέας: ΜΠΟΚΕΑΣ ΜΕΝΕΛΑΟΣ

Αναπληρωτής Γραμματέας: ΠΟΥΣΣΑΙΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

Δευτερογενούς Τομέα και Εμπορίου:

Γραμματέας: ΜΕΪΜΑΡΟΓΛΟΥ ΓΙΑΝΝΗΣ

Αναπληρωτής Γραμματέας: ΚΟΜΝΗΝΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ

Τομέας Δημόσιων Υποδομών & Μεταφορών:

Γραμματέας: ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

Αναπληρωτής Γραμματέας: ΑΜΟΙΡΙΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

Τομέας Ναυτιλίας και Νησιωτικής Πολιτικής:

Γραμματέας: ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΝΩΛΗΣ

Αναπληρωτής Γραμματέας: ΧΑΛΑΤΣΗ ΕΦΗ

Τομέας Παιδείας:

Γραμματέας: ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ

Αναπληρωτής Γραμματέας: ΜΠΟΥΡΝΟΒΑ ΕΥΓΕΝΙΑ

Τομέας Πολιτισμού:

Γραμματέας: ΨΥΡΡΑΣ ΘΩΜΑΣ

Αναπληρωτής Γραμματέας: ΠΑΛΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

Τομέας Αθλητισμού:

Γραμματέας: ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗΣ

Αναπληρωτής Γραμματέας: ΧΑΤΖΙΝΑ ΒΙΚΤΩΡΙΑ

Τομέας Έρευνας, τεχνολογίας και Ψηφιακής Οικονομίας:

Γραμματέας: ΤΖΩΡΤΖΑΚΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ

Αναπληρωτής Γραμματέας: ΡΩΣΣΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ

Τομέας Νεοφυούς & Καινοτόμου Επιχειρηματικότητας και Νεανικής Επιχειρηματικότητας:

Γραμματέας: ΒΛΑΧΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

Αναπληρωτής Γραμματέας: ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΗ ΑΦΡΟΔΙΤΗ

Δημοσιονομική Πολιτική – Δημόσιο Χρέος:

Γραμματέας: ΣΑΧΙΝΙΔΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ

Αναπληρωτής Γραμματέας: ΑΚΑΛΙΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ

Επενδύσεις – Χρηματοδοτικά Εργαλεία:

Γραμματέας: ΓΑΤΣΙΟΣ ΚΩΣΤΑΣ

Αναπληρωτής Γραμματέας: ΡΟΥΠΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

 

ΘΕΜΑΤΙΚΑ ΔΙΚΤΥΑ  

Δίκτυο ΕΒΕ και Μικρομεσαίων Επιχειρήσεων:

Γραμματέας: ΚΟΛΟΥΤΣΟΥ ΜΑΧΗ

Αναπληρωτής Γραμματέας: ΟΦΙΔΗΣ ΑΛΕΚΟΣ

 

Δίκτυο Εργαζομένων Ιδιωτικού Τομέα:

Γραμματέας: ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

Αναπληρωτής Γραμματέας:ΑΠΕΡΓΗ ΕΛΣΑ

 

Δίκτυο Εργαζόμενων Δημοσίου Τομέα:

Γραμματέας: ΠΑΠΑΓΕΟΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

 

Δίκτυο Ισότητας:

Γραμματέας: ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑ

Αναπληρωτής Γραμματέας: ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ ΡΑΝΙΑ

 

Δίκτυο Συνταξιούχων:

Γραμματέας: ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ ΘΟΔΩΡΟΣ

Αναπληρωτής Γραμματέας: ΑΪΒΑΛΙΩΤΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

Δίκτυο Εθελοντισμού, Οικολογίας και Κοινωνικών Κινημάτων:

Γραμματέας: ΔΟΥΡΟΥ ΟΛΓΑ

Αναπληρωτής Γραμματέας: ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ

Δίκτυο Επιστημονικών Φορέων ( Συλλόγων και Επιμελητηρίων):

Γραμματέας: ΚΑΜΑΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ

Δίκτυο Συνδικαλιστικών και Συνεταιριστικών Οργανώσεων Αγροτών:

Γραμματέας: ΚΟΥΤΣΟΥΠΙΑΣ ΘΩΜΑΣ

Αναπληρωτής Γραμματέας: ΤΣΟΥΒΕΛΑΚΙΔΗΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ